فراجا گردشگری
سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی استان اعلام كرد:

پیشبینی افزایش ۵۰ درصدی توریستهای خارجی در خراسان رضوی

پیشبینی افزایش ۵۰ درصدی توریستهای خارجی در خراسان رضوی به گزارش فراجا سرپرست معاونت گردشگری میراث فرهنگی خراسان رضوی اظهار داشت: با عنایت به استقبال بالایی كه امروزه از سمت توریستهای خارجی صورت می گیرد حدود ۴۰ درصد ظرفیت كل استان در اختیار این گردشگران قرار گرفته است كه برای توسعه گردشگری مذهبی و زیارتی منبع خوبی است و ما به این اعتقاد داریم كه تمركز در مشهد بر روی گردشگری زیارتی و مذهبی است.


یوسف بیدخوری در گفتگو با خبرنگار ایسنا با حضور در تحریریه این خبرگزاری به مناسبت ۱۷ مرداد و تبریك روز خبرنگار در مورد اقداماتی كه كه از تضعیف حوزه گردشگری جلوگیری می كند، اظهار نمود: هم اكنون با عنایت به ظرفیت خوبی كه در حوزه گردشگری خراسان رضوی وجود دارد تمركز ما بیشتر بر واحدهای اقامتی و فضاهایی است كه می تواند در خدمت توریست باشد.
وی با اشاره به اینكه در مشهد به اندازه تمام كشور واحد اقامتی داریم، اضافه كرد: تمركز فعالیت ها در مشهد، بحثی است كه تلاش كرده ایم در سایر نقاط استان هم به آن توجه شود؛ هم اكنون به حدود ۵۹ اقامت گاه بوم گردی مجوز داده شده است، توجه ویژه ای به موزه ها در شهرستان های استان كرده ایم؛ به آسبادهای نشتیفان هم توجه كرده ایم و به دنبال جهانی كردن آن هستیم.
وی افزود: امیدواریم با عنایت به این كه استان خراسان رضوی در صنعت گردشگری مورد اقبال قرار گرفته است و نیمی از توریستهای خارجی و زائران به این استان سفر می كنند امسال افزایش ۵۰ درصدی توریستهای خارجی را داشته باشیم.
سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی افزود: با عنایت به این كه هم اكنون میانگین اشغال واحدهای اقامتی ما بیشتر از ۸۰ درصد است كه ۴۰ درصد آن مربوط به اقامت توریستهای خارجی می شود این مسئله ظرفیت خوبی است تا ما بتوانیم از مبحث استفاده نمائیم.
سرپرست معاونت گردشگری خراسان رضوی افزود: ما تلاش می نماییم فعالیت هایمان را منسجم تر برنامه ریزی نماییم چون كه پراكندگی و غیرمنسجم بودن برنامه ها در سطح استان به نفع توسعه گردشگری نیست؛ ما به دنبال این قضیه هستیم كه زیارتی بودن و مذهبی بودن مشهد مخدوش نشود كما این كه معتقدیم خیلی از كارهایی كه انجام می دهیم نوعی خدمت به زائر امام رضا(ع) است به این شكل كه مسافرانی كه به مشهد سفر می كنند در واحدهای اقامتی كه ما فراهم نموده ایم اقامت می كنند.
بیدخوری اشاره كرد: حضور مسافران در مشهد اول به سبب اعتقاد مذهبی بودن و زیارتی بودن شهر مشهد است و ما هم چنین ما تلاش كرده ایم در جهت توسعه فعالیت های صنعت توریسم، فضاهای مختلف را در استان تبلیغ و فعالیت كنیم؛ برای مثال امسال برای نخستین بار تقویمی از نمایشگاه ها و جشنواره ها در سطح شهرستان های استان را مطرح كرده ایم و چیزی نزدیك به ۸۵ رویداد در شهرستان ها داریم كه یكی از مبناهای ارزشیابی مدیران ما در شهرستان ها و حتی ستادهای اجرایی خدمات سفر در شهرستان های استان است.
وی عنوان كرد: این كه چه میزان توانسته ایم در سایر حوزهای در رابطه با گردشگری فعالیت نماییم و فعالیت بومی كه فقط مردم خود آن منطقه در برنامه های حضور پیدا كنند را به تنهایی قبول نداریم بلكه می خواهیم این موارد با مشاركت و همراهی دفاتر خدمات مسافرتی و علاقه مندان به صنعت گردشگری در شهرستان های استان اتفاق بیفتد.
1398/05/26
15:34:52
5.0 / 5
4216
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912