فراجا گردشگری

اعلام جزئیات یك تفاهم نامه جدید در موزه سینما

اعلام جزئیات یك تفاهم نامه جدید در موزه سینما فراجا: تفاهم نامه ای مشترك میان موزه سینمای ایران و ستاد گردشگری شهرداری تهران با سوژه سینما روز گذشته سه شنبه 26 شهریور به امضاء رسید.


به گزارش فراجا به نقل از روابط عمومی موزه سینما، در ابتدای این دیدار مدیرعامل موزه سینما ضمن خوشامدگویی، اظهار داشت: شهرداری تهران و زیرمجموعه های آن بعنوان نهادی فرهنگی- اجتماعی توانمند و گسترده می توانند همكاری و بهره برداری بیشتری از موزه سینما داشته باشد برای اینكه موزه سینما شاخصه هایی دارد كه برای توریستهای داخلی و خارجی جذاب است.
وی با اشاره به اینكه موزه سینما نسبت به فعالیت هایی كه ارائه میدهد یا به صورت مشاركتی اجرا می كند، نگاه تجاری و اقتصادی ندارد، اضافه كرد: هدف اصلی این است كه تمامی ظرفیتهای این گنجینه تاریخی و سالنهای سینمای آن در اختیار شهروندان و بخصوص جوانان علاقمند به سینما قرار گیرد.
عباسی در ادامه پیشنهاد داد: می توانیم به صورت مشترك جشنواره ای تحت عنوان «جشنواره فیلم گردشگری شهر تهران» به صورت عمومی برای شهروندان و بصورت تخصصی برای فیلمسازان سینمای مستند و كوتاه در موزه برگزار نماییم. همین طور تور سینماگردی از سینماهای لاله زار و تهران قدیم با حضور پیشكسوتان سینما به سمت موزه سینما داشته باشیم تا بدین وسیله ارتباطشان با مردم نزدیكتر شود و برای مخاطب جذاب ایجاد كند.
مدیرعامل موزه سینما همین طور اشاره كرد: نگاه ما در موزه سینما به سمت اجرای برنامه های فاخر و اصیل فرهنگی و سینمایی است و حضور جوانان علاقمند به سینما در فعالیت ها و رویدادهای موزه سینما یكی از اهداف اصلی است برای اینكه تصورمان این است كه با عنایت به جوایز و یادگاری هایی كه از بزرگان سینما در این گنجینه وجود دارد، میتواند جرقه ای در ذهن آنها برای دنبال كردن علاقمندی هایشان در سینما ایجاد كند.
عباسی با اشاره به اینكه درهای موزه برای فعالیت های فرهنگی باز است، اظهار داشت: ایجاد خیابان هنر و بازارچه هنرهای تجسمی در رابطه با سینما، حضور هنرمندان نقاش، طراح و مجسمه ساز برای روزهای تعطیل در فضای باز موزه و همین طور دعوت و تقدیر از پیشكسوتان سینما از دیگر برنامه های ما در موزه سینما است كه قسمتی از آنرا اجرا كردیم و به مرور در كل رویدادهایمان اجرا می شود.
در ادامه رئیس ستاد گردشگری شهرداری تهران با تشكر از موزه سینما برای فراهم كردن روز خاطره انگیز برای مدیران 22 گانه شهرداری تهران، اظهار داشت: یكی از مقاصد مهمی كه در حوزه گردشگری دنبال می نماییم و به شهروندان و توریستهای داخلی و خارجی معرفی میكنیم، موزه ها هستند برای اینكه موزه سینما بعنوان یكی از بناهای تاریخی می تواند برای آنها جذابیت های زیادی داشته باشد.
مهدی سیف با اشاره به اینكه بنای موزه سینما قدمت تاریخی دارد، افزود: خوشحالیم از اینكه دیدارمان با شما مقارن با هفته گردشگری شد و ما آمادگی داریم تا فعالیت های مشتركی با موزه سینما داشته باشیم و این امر را جزء وظایف خود می دانیم.
وی اشاره كرد: متاسفانه هنوز تعداد زیادی از شهروندان و حتی شهروندان منطقه یك از موزهها بازدید نكردند، برای اینكه در سبد فرهنگی خانواده ها قرار نگرفته است و این امر نیاز به فرهنگ سازی دارد.
سیف همین طور اظهار داشت: از دو سال قبل قراردادهایی با نمایندگان گردشگری 22 گانه شهرداری بسته شده كه برای بسط آنها می توانیم با موزه سینما همكاری بیشتری داشته باشیم.
وی با اشاره به اینكه هنر سینما تقویت كننده حوزه گردشگری می باشد، اظهار داشت: در تهران جاهایی وجود دارد كه لوكیشن فیلم های سینمایی بوده و امروز گردشگران زیادی علاقمند به دیدن آنها شده است بنا بر این در این زمینه میتواند همكاریهای مشتركی وجود داشته باشد و سبب نزدیك شدن حوزه گردشگری و سینما شود، برای اینكه ما معتقدیم این دو حوزه لازم و ملزوم یكدیگر هستند.
رئیس ستاد گردشگردی شهرداری تهران افزود: سال قبل با تهیه كنندگان و كارگردان های سینما همایشی مشترك برگزار كردیم و فیلم هایی با سوژه گردشگری را به نمایش گذاشتیم. امیدواریم این نوع همكاریهای مشترك ادامه داشته باشد. جشنواره فیلم های گردشگری و هفته تهران دو موضوعی است كه در اولویت برنامه های ما است و با جدیت آنها را دنبال می نماییم. سال قبل نیز با همكاری مركز گسترش سینمای مستند و تجربی همایشی دو روزه با سوژه فیلم های گردشگری برگزار كردیم و امسال اهتمام داریم این نوع همكاری ها با موزه سینما باشد.
درانتها با حضور مدیران دو مجموعه، تقاهمنامه همكاری فی درخلال بین موزه سینما و ستاد گردشگری شهرداری تهران به مدت یك سال به امضا رسید.
در این دیدار نماینده ایكوم، روابط عمومی ستاد گردشگری شهرداری تهران، نمایندگان ستاد گردشگری مناطق 22 گانه شهرداری تهران و مدیران موزه سینما نیز حضور داشتند و نقطه نظرات خودرا با هم درمیان گذاشتند.منبع:

1398/06/27
14:41:30
5.0 / 5
4165
تگهای خبر: بازار , توریست , جشنواره , شهر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
فراجا
faraja.ir - حقوق مادی و معنوی سایت فراجا محفوظ است - سال 1396 تا 1403

فراجا

یافتن بهترین جا برای گردشگری
تماس جهت تبلیغات در سایت: 3722-470-912